Szanowni rodzice, drodzy ósmoklasiści!

Z uwagi na panująca w Polsce epidemię, nasza szkoła nie była w stanie przeprowadzić dni otwartych w murach “jedynki”. Ale to nas nie powstrzymało od przybliżenia wam obrazu
I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie! Uczniowie wpadli na pomysł zrealizowania dni otwartych w wydaniu online. W projekt zaangażowali się wszyscy - od uczniów, przez nauczycieli, aż po dyrekcję. Jak nam to wyszło? Oceńcie sami!

Film pierwszy:

W tym filmie ciepło przywita Was i opowie co nieco o szkole Pani Dyrektor naszego liceum - Pani Jolanta Skrzypczyńska. Od słowa wstępu nie powstrzymał się również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Hubert Chwojko.
 
 
 
Film drugi:

Tutaj usłyszycie kilka słów od nauczycieli i uczniów o naszej szkole - nauczaniu, profilach (zapraszamy do zwrócenia szczególnej uwagi na klasy IB!), osiągnięciach. Ale przecież szkoła to nie tylko wyniki - dlatego nasza szkolna społeczność postanowiła przybliżyć Wam również obraz atmosfery panującej w murach “jedynki”! W trakcie wypowiedzi jednej z uczennic będzie mieli również okazję do zobaczenia sal gimnastycznych naszej szkoły. Zapraszamy do oglądania!
Film trzeci:

Ostatni, może dla niektórych z Was najważniejszy, film - dotyczy on zajęć pozalekcyjnych w “jedynce”. Usłyszycie w nim o samorządzie, szkolnej gazetce, zajęciach teatralnych, możliwościach rozwoju zainteresowań muzycznych, naukowych czy sportowych i wielu, wielu innych. Mamy nadzieję, że jeśli wybierzecie “jedynkę”, to znajdziecie w naszej ofercie zajęcia pozalekcyjne, w których będziecie chętnie uczestniczyć!
Wszystkie powyższe filmy przedstawiają jedynie ułamek obrazu naszej szkoły. “Jedynki” nie da się zawrzeć w kilkunastominutowych nagraniach. To szkoła pełna radości, pozytywnej energii, emocji. A te wszystkie cechy wnoszą do niej zarówno nauczyciele, kadra, dyrekcja, jak i uczniowie. Tej atmosfery nie da się podrobić i nie znajdziecie jej w żadnej innej szkole. Jednocześnie, idzie ona w parze z dobrymi wynikami. Dlatego liczymy, że wybierzecie I Liceum w Olsztynie i staniecie się częścią naszej społeczności. Do zobaczenia!

- Samorząd Uczniowski

 
PS: Dziękuję Piotrowi za pomysł, Hubertowi za organizację,  Weronice za realizację ❤ Uczennicom, uczniom i Ich rodzicom, nauczycielkom i nauczycielom bez których  udziału wirtualny dzień otwarty w I LO nie mógłby się odbyć <3
 
DZIĘKUJĘ !!! JESTEŚCIE THE BEST !!! Z WAMI MOŻNA SIĘGAĆ DO  GWIAZD !!!  ❤ - Dyrektor Jolanta Skrzypczyńska