131914239 2832942007026917 8424274078561193085 nUczniowie klasy 2C i 2DE w dniach od 19 października do 18 grudnia 2020 uczestniczyli w drugiej edycji projektu #razem dla nauczycieli fundacji Girls Future Ready. Projekt miał na celu łączenie nauczycieli języka angielskiego i ich uczniów z native speakerami z USA i pomagać w trudnym czasie pandemii.

Dzięki regularnym spotkaniom z naszą mentorką z Pensylwanii mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej na temat kultury Stanów Zjednoczonych. Rozmawialiśmy w języku angielskim o wyborach prezydenckich, święcie Dziękczynienia i Bożego Narodzenia, sławnych osobach, muzyce, używanych językach, prawie stanowym, atrakcjach turystycznych oraz wielu innych interesujących nas tematach. Projekt zaowocował przełamaniem stereotypów dotyczących kultury obydwu krajów, rozwinięciem umiejętności mówienia w obcym języku oraz tak jak powiedziała jedna z uczestniczek zrozumieniu, że „nieważne skąd pochodzą młodzi ludzi to i tak mają podobne zainteresowania i problemy”.

Bardzo dziękujemy zarówno naszej mentorce za to, że mimo różnicy czasu między obydwoma krajami była z nami o wczesnych godzinach porannych przed swoimi obowiązkami jak i uczniom za udział w projekcie oraz za otwartość i chęć dzielenia się wiedzą. Bardzo dziękujemy fundacji Girls Future Ready za umożliwienie nam uczestniczenia w tych wartościowych spotkaniach.

Opiekun projektu: Edyta Salamończyk