W tym roku świętujemy w Jedynce inaczej niż zwykle. Nie zapominamy jednak o tym, że niebawem Patron naszej szkoły obchodzi kolejną rocznicę urodzin i imienin. Z tej okazji obchodzimy, zgodnie wieloletnią tradycją, ADAMOWE. To określenie wywodzi się z czasów, gdy młody Mickiewicz i jego wileńscy przyjaciele radośnie świętowali na cześć ADAMA.

W Dniu Patrona, który obchodzimy zwykle 21 grudnia, uczniowie klas pierwszych rywalizowali o tytuł najlepszego zespołu w konkursie teatralnym, a ich zadaniem było zaprezentowanie scenki zainspirowanej wybranym tematem zaczerpniętym z twórczości Wieszcza. Występom zawsze towarzyszyły emocje i atmosfera dobrej zabawy.

Tym razem reprezentanci klas pierwszych : 1a, 1c, 1d , 1e będą rozwiązywać zdalnie, w ciągu 50 minut, zadania, które przygotowali uczniowie klas drugich i trzeciej w formie filmiku. Możecie je także obejrzeć i sprawdzić swą wiedzę i kreatywność!

Zwycięski zespół wygra nagrodę – niespodziankę dedykowaną całej klasie.

Werdykt zostanie ogłoszony 21.12.2020 około 19.30.

Niech zwyciężą najlepsi!

 

 

adamowe

 Konkurs ADAMOWE 2020 rozstrzygnięty!
Z przyjemnością informujemy, że ZWYCIĘZCAMI zostały drużyny z klas 1a i 1c. Po wyrównanej walce udało się im zająć zaszczytne I miejsce! Drużynom reprezentującym klasy 1d i 1e przypadło ex aequo II miejsce. Nagroda – niespodzianka będzie czekała na zwycięskie klasy po powrocie do nauczania stacjonarnego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!


Wykonanie zadań oceniały nauczycielki języka polskiego : B. Rychlik, B. Łuszczewska- Szafranek i W. Zielińska

 

Nasz Patron, jak widać, w dobrej kondycji, dziś otrzymał kwiaty, tylko żałuje, że pod I LO tak cicho...

 

Dzien Patrona 2020