TOASTMASTERS OLSZTYN-WHERE LEADERS ARE MADE

W naszej szkole gościliśmy członków Klubu Toastmasters Olsztyn- P. Alicję Palińską, P. Adama Krywko oraz P. Łukasza Siemiątkowskiego, którzy przybliżyli nam idee klubu. Pierwszy klub powstał w 1924 roku w Kalifornii z inicjatywy Ralpha C. Smedleya, obecnie działa w 122 krajach i zrzesza około 292.000 członków. Toastmasters jest organizacją non-profit, która wspiera rozwój w dziedzinach publicznego przemawiania, komunikacji interpersonalnej oraz zdolności przywódczych. Na spotkaniach, które odbywają się raz w tygodniu, uczestnicy zdobywają tajemną wiedzę z zakresu wystąpień publicznych i przywództwa, ścieżki edukacyjne realizowane na spotkaniach to: kompetentny mówca oraz kompetentny przywódca.
Na spotkaniu z uczniami klas pierwszych i drugich w naszej szkole mieliśmy okazję wysłuchać pięciominutowego przemówienia jednego z członków klubu, które następnie było ocenione według wielu kryteriów przez innego członka klubu. Słuchając oceny dowiedzieliśmy się co należy robić, czego robić nie należy w trakcie przemówień publicznych-były to bardzo cenne wskazówki.
Największe emocje wzbudziła ostatnia część spotkania-spontaniczne, 1-minutowe wystąpienia ochotników- uczniów naszej szkoły. Kinga Grzelczak z 2b odpowiadała na pytanie: Kto ma lepsze życie, lew czy łoś?, Krzysztof Gołębiewski z 2 b: Jak wyglądałby mój dzień, gdybym wstawał o 4.30? oraz Ryszard Wawryczuk z 2b: Jak wyglądałby mój dzień, gdybym był drzewem? Wystąpienia zostały nagrodzone gromkimi brawami i ocenione przez ekspertów.
Wszystkich chętnych zapraszamy na otwarte spotkania Toastmasters Olsztyn w każdą środę o 18.30 przy ulicy Dąbrowszczaków 29a. Udział w spotkaniach jest bezpłatny dla każdego, natomiast jeśli ktoś chce zostać członkiem klubu, musi mieć ukończone 18 lat.

Opiekunowie SKE EuroJedynki: Elżbieta i Robert Szczepkowscy

Follow Us

 

WM Nagroda Jakości

Olsztyn - Portal Miejski

BIP

Muzyczna Scena Jedynki