Dzień Patrona Adamowe

Od kilku lat w grudniu obchodzimy Dzień Patrona naszej szkoły. Właśnie w tym miesiącu przyszedł na świat Adam Mickiewicz. Było to 24 grudnia 1798 roku, wtedy też poeta obchodził swoje imieniny.
My w ILO świętowaliśmy 20 grudnia 2017r. Najpierw spotkaliśmy się , by w części oficjalnej obchodów wysłuchać referatów związanych z twórczością naszego Patrona. Pierwszy wygłosił nasz honorowy gość pani prof. Beata Tarnowska. Następnie wystąpili uczniowie klasy 2a : Zuzanna Kińska i Malwina Malicka. Wielu wrażeń dostarczyli widowni młodzi artyści: z grupy teatralnej Faux Pas, wystawiający spektakl Pożegnanie wielkich poetów w reżyserii Kacpra Kozłowskiego i Michała Woźnicy oraz utalentowani muzycznie artyści z MS1. Oczywiście, jak co roku, uczniowie klas pierwszych walczyli o laury w konkursie teatralnym Adamowe, tym razem pod hasłem: To lubię. Zwyciężyła klasa 1b.
Wspólne obchodzenie Dnia Patrona jest w naszej szkole nie tylko po to, by wpisywać się w tradycje zacnego liceum. To dzień radosnego świętowania i tworzenia więzi z ludźmi, które trwają często przez długie lata.

Follow Us

 

WM Nagroda Jakości

Olsztyn - Portal Miejski

BIP

Muzyczna Scena Jedynki