Konkurs na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej Juvenes Translatores

W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs tłumaczeniowy Juvenes Translatores, w którym wzięli udział: Alicja Frąckiewicz (2c),Aleksandra Bieniecka (2e),Laura Jensen (2c),Bartosz Dunaj(2c) oraz Jakub Bogdanowicz(2f). Ideą konkursu jest propagowanie nauli języków obcych i zapoznawanie młodzieży ze sztuką przekładu. Jeżeli zgodnie z mottem UE mamy być "zjednoczeni w różnorodności",musimy znać języki obce. Konkurs odbywa się od 2007 roku i biorą w nim udział uczniowie, których pasją jest język obcy.Nasza piątka wybrała tłumaczenie z języka angielskiego na język polski. A jak im poszło? Czekamy na wyniki.Jeśli chcecie zobaczyć z jakim tekstem się zmierzyli, wpiszcie do przeglądarki "Juvenes Translatores",skąd zostaniecie skierowani do odpowiedniego tłumaczenia.

Elżbieta Szczepkowska

WM Nagroda Jakości