Od Kortau do Kortowa

Nikt, kto z I LO pochodzi, kontrowersji się nie boi. W poniedziałek 4 czerwca uczniowie klasy 2a, humanistycznej, w odpowiedzi na zaproszenie Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM, wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu Od Kortau do Kortowa w literackiej narracji. Spotkanie z olsztyńskimi pisarzami: Marcinem Cieleckim, Kacprem Kozłowskim, Pawłem Jaszczukiem i Włodzimierzem Kowalewskim, którzy starają się rzucić nieco światła na mroczną historię studenckiego kampusu, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Warto wspomnieć, że Kortowo i jego tajemnice to temat jak najbardziej żywy w naszej szkolnej społeczności, właśnie za sprawą literackiej twórczości. Pan Marcin Cielecki jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w naszym liceum, a Kacper Kozłowski - naszym tegorocznym absolwentem. Wśród uczniów powstają również plany na kolejny, tym razem filmowy, projekt związany z dawnym Kortau. Poczekamy, zobaczymy.


Malwina Malicka

Follow Us

 

WM Nagroda Jakości

Olsztyn - Portal Miejski

BIP

Muzyczna Scena Jedynki