Warsztaty kryminalistyczne

Uczniowie z klasy rozszerzającej wiedzę o społeczeństwie mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach kryminalistycznych na Wydziale Prawa i Administracji UWM. Zajęcia prowadził dr Andrzej Gawliński, prawnik, kryminalistyk i suicydolog. W trakcie zajęć uczniowie nauczyli się pobierać linie papilarne, badać odcisk ust oraz ucha. Zabezpieczyli również ślady potrzebne w trakcie czynności śledczych. Andrzej Gawliński przekonywał uczniów, że nie istnieje zbrodnia doskonała, a przestępca zawsze zostawia ślad. Jedynie ludzka nieudolność sprawia, że nie potrafimy ich dostrzec. Warsztaty były wspaniałym przykładem popularyzacji nauki, a dr Andrzej Gawliński inspirującym przewodnikiem po świecie zbrodni i kary.

WM Nagroda Jakości

Olsztyn - Portal Miejski