Aktualności

Pod hasłem „łączą nas książki” ruszyła druga odsłona  wirtualnej imprezy czytelniczej Booktarg.To wielkie wydarzenie kulturalne obfitujące w interesujące wydarzenia i spotkania czytelnicze, które będą się odbywały w dziewięciu blokach tematycznych: epickim (literatura piękna, współczesna, pamiętniki, opowiadania), kryminalnym (thrillery, kryminały, sensacje), romantycznym (literatura obyczajowa, erotyczna, romanse), publicystycznym (literatura faktu, reportaże, książki kulinarne), fantastycznym (SF, fantastyka, horrory), dziecięcym i młodzieżowym, filmowym (ekranizacje książka i film), branżowym oraz translatorskim. Wśród nich, spotkanie z Harlanem Cobenem i Camilą Lackberg, wywiad z mistrzem fantastyki  Cixin Liu i Radkiem Rakiem-tegorocznym zwycięzcą Nagrody Literackiej Nike oraz rozmowa z Dorota Sumińską słynną lekarz weterynarii, która opowie nam o swojej najnowszej  książce”Dość” .To tylko niektóre z propozycji, pełny program dostępny jest na stronie www.booktarg.pl .

Gorąco polecamy!

Biblioteka

11 listopada NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI-najważniejsze polskie święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
Jak do tego doszło? Czemu świętujemy 11 listopada 1918? Dlaczego kluczową rolę odegrał Józef Piłsudski? Tu znajdziesz odpowiedź na te i wiele innych pytań.

Droga do niepodległości - prezentacja

Uwaga!

W listopadzie ruszyła największa akcja czytelnicza w Polsce Czytaj Pl. Akcja ma charakter darmowej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków.W tym roku przygotowano 12 wyjątkowych tytułów. Aby cieszyć się radością z czytania wystarczy pobrać aplikację Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR, który jest kluczem do wirtualnej biblioteki. Zeskanuj kod QR i ciesz sie radością czytania!                                          Akcja trwa od 02 - 30.11.2020r.

Dla miłośników filozofii i nie tylko…

Od października na platformie internetowej wolnelektury.pl dostępny jest audiobook pt."Uczta” autorstwa Platona.Dzieło filozoficzne, które jest jednym z najważniejszych dzieł w historii kultury europejskiej.Tekst utworu, przeczytał znany aktor i reżyser teatralny i filmowy Andrzej Seweryn.
Dla tych, którzy wolą czytać, książka jest dostępna w formie ebooka w kilku formatach.

Źródło: Wolne lektury                                                                                                                                                                                                      Polecamy!

Drodzy uczniowie!

Zachęcam do korzystania z bibliotek on-line, z których możecie korzystać w wolnym dostępie i zupełnie za darmo:

WolneLektury.pl
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).
Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.
ChmuraCzytania.pl
Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.
Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Polecam!

GaleMikołaj Antolakria 1 zaprasza do biblioteki na wystawę prac artystycznych Mikołaja Antolaka z klasy 2g.
Na wystawie prezentowane są rysunkowe studia postaci oraz malarstwo pejzażowe.
Mikołaj swoje pierwsze próby malarskie podejmował samodzielnie, próbując swoich sił w malarstwie olejnym i rysunku.Obecnie szkoli swój warsztat techniczny pod okiem doświadczonych nauczycieli plastyków w Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Zapraszamy !