118715569 252771169114003 6723651989516529492 n

   Chlubną tradycją naszej szkoły jest inauguracyjny wykład 1 września, który prowadzi Gość, osoba ciesząca się autorytetem , mająca pasje, związana z Jedynką i lubiąca kontakt z młodymi ludźmi. Tym razem z uczniami klas pierwszych spotkał się mjr mgr Jacek Moczulski - współpracownik Katedry Pedagogiki Resocjalizacyjnej Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, mjr Służby Więziennej w stanie spoczynku. W czasie spotkania opowiadał o swoich najlepszych wspomnieniach z czasów, gdy sam uczęszczał do naszego liceum. Szczególnie cenny dla adeptów Jedynki wydaje się przekaz na temat więzi, które tworzą się między młodymi ludźmi. Trwają one przez całe lata i, jak widać, wśród tych relacji jest też miejsce na sentyment do szkoły, którą przecież tworzą ludzie z nią związani.

    W czasie uroczystej inauguracji roku szkolnego 2020/2021 został także uroczyście przekazany kolejnemu rocznikowi naszych uczniów Sztandar I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie. Już niebawem będzie świadkiem ślubowania tegorocznych pierwszoklasistów.