Dzisiaj, w piątek 9.10. 2020r., oficjalnie otrzymaliśmy z rąk W-M Kuratora Oświaty Pana Marka Nowackiego Certyfikat SZKOLY ZD@(O)LNEJ.

W czasie pandemii uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Festiwalu Nauki i Sztuki 2020. Jego ideą jest zaprezentowanie kreatywności uczniów i nauczycieli poprzez nieszablonową realizację przygotowanych w formie konkursu zadań. W niecodzienny sposób sprzyjały one realizacji podstawy programowej i kompetencji kluczowych. Trzeba było zaprezentować także kompetencje cyfrowe i, co najważniejsze, wspólnie działać, by zdrowa rywalizacja przyczyniła się do tworzenia dobrych więzi i relacji. Międzyszkolny Festiwal Nauki i Sztuki został przygotowany przy współpracy wielu szkół, organizacji i instytucji z naszego województwa, pod patronatami :Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty (patronat honorowy nad festiwalem) i patronatem honorowym Prezydenta Miasta (patronat honorowy nad konkursem: XX Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych).
Nasi uczniowie zrealizowali trzy zadania:
- wzięli udział w XX SZKOLNYM PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM SCENICZNYCH OLSZTYN 2020 i nagrali spektakl „Zemsta Orsona”, uczestnicy zdobyli I miejsce w swojej kategorii konkursowej, zaś zaszczytny tytuł Osobowość aktorska otrzymali Łucja Ilkiewicz i Bruno Stępniak ( szkolna grupa Faux Pas)
- Mistrz ortografii – przygotowali w wersji cyfrowej memy ortograficzne (uczniowie klasy 1a i 2a). Wyróżnienia otrzymały Daria Łuniewska i Anna Sikor.
- przygotowali w wersji cyfrowej szkolny tomik poezji (redakcja czasopisma szkolnego „Merkuriusz”). W tej kategorii byliśmy najlepsi.

Jak widać, nauka zdalna nie musi być nudna.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom festiwalu!