Za nami zmagania debatanckie w fazie eliminacyjnej(wolna sobota, w godzinach 8.00-19.00). Nasz drużyna zajęła IV miejsce w swojej grupie. W skład drużyny wchodzą: Anna JarmołaKarolina SkłodowskaTymon Bielski oraz Tomasz Wyżlic, cały dream team z 2f. W tym roku ze wzgledu na wiadomą sytuację Mistrzostwa przeprowadzane są online na platformie Mixidea.

Oto tezy, nad którymi przyszło nam się pochylić.A Wy jak sobie byście z nimi poradzili?

1. Pozytywne przedstawianie narkotyków w popkulturze należy ocenić negatywnie( np. serial "Euforia")

2. Automatyzacja pracy, związana z rozwojem sztucznej inteligencji, niesie ze sobą więcej szans niż zagrożeń

3. W interesie Unii Europejskiej jest prowadzenie bardziej zdecydowanych działań względem Polski w związku z realizowanymi w niej zmianami w sądownictwie

4. W przypadku kryzysów gospodarczych państwa powinny priorytetyzować wspieranie obywateli nad wspieranie przedsiębiorstw.

Tomasz Wyżlic podsumowuje " Udział w MPDO był bardzo ciekawym doświadczeniem, które pokazało mi nad czym muszę jeszcze popracować i pozwoliło mi zdobyć wprawę w walce z najlepszymi drużynami w Polsce". Anna Jarmoła dodaje: " Pierwsza debata na Mistrzostwach była jednocześnie moją debiutancką, pomogła mi ona obyć się z całym formatem debaty oksfordzkiej, wskazała rzeczy wymagające poprawy, a przede wszystkim pozwoliła mi nabyć kolejne doświadczenia i wiedzę.

Dziękujemy wszystkim jurorom za motywujący feedback (szczególnie Michałowi Kruszyńskiemu), stanowi on zachętę do dalszej pracy i zapewnia cenne wskazówki do pracy na przyszłość.

Szczególne  i gorące podziękowania kierujemy do mamy Tymona Bielskiego, Pani Anny Góralskiej, za nieocenioną pomoc związaną z naszym udziałem w Mistrzostwach.