21 stycznia był w naszej szkole wyjątkowy, gdyż obchodziliśmy Święto naszego Patrona, tym razem pod hasłem „W Soplicowie”. W związku z tym motywem przewodnim był wybitny epos „Pan Tadeusz”, z którego Inwokacja czytana była w kilku językach: po polsku tekst czytała Pani dyrektor Jolanta Skrzypczyńska i Pan wicedyrektor Łukasz Jakubowski, po niemiecku Pani Lea Knölcke, po białorusku Pan Aleksiej Dzenis, zaś po angielsku uczniowie Adrian Jasik i Adam Kowalski. Mieliśmy też okazję wysłuchać hymnu Warmii oraz utworu z repertuaru Marka Grechuty, które wykonał Pan Daniel Rupiński, olsztyński hejnalista. Wszystko uświetnione zostało oprawą artystyczną w wykonaniu młodzieży z Muzycznej Sceny Jedynki i naszej szkolnej grupy teatralnej Faux Pas.

Wszystkie klasy pierwsze wspaniale zaprezentowały się w trakcie konkursu ADAMOWE, inspirowanego eposem Mickiewicza, a zwycięstwo przypadło 1b. Na pewno Mickiewicz będzie sprzyjał wszystkim, którzy występowali na scenie! Serdecznie gratulujemy!

Adamowe 001Adamowe 003Adamowe 004Adamowe 006Adamowe 008Adamowe 010Adamowe 012Adamowe 016Adamowe 018Adamowe 021Adamowe 023Adamowe 024Adamowe 025Adamowe 026Adamowe 027Adamowe 028