KarMUN Budapeszt 2018

eurojedynka.jpgW dniach 21-25 uczennice naszej szkoły aktywnie uczestniczyły w Karinthy Model United Nations 2018-symulowanych obradach ONZ w Budapeszcie.Tegorocznym tematem przewodnim była walka z wszelakimi nierównościami.Rozpoczęcie debat  miało miejsce w imponujacym gmachu Parlamentu Węgierskiego.W tegorocznej konferencji brało udział ponad trzystu uczniów-delegatów z Niemiec,Słowacji,Słowenii,Grecji,USA,Węgier, Polski, Chorwacji,Ukrainy oraz Szwajcarii. Nasza szkoła po raz piąty brała udział w obradach i była reprezentowana przez panie ambasador(komisja,kraj,tematy debat):

1. Aleksandra Ciunel-WHO, Kanada- Zwalczanie nadużywania środków odurzających, Prawdopodobne skutki zdrowotne procesu urbanizacji, Poprawa opieki zdrowotnej  kobiet w Subsaharyjskiej Afryce

2. Anna Drozd-SHCC, Włochy-Eliminacja obrzezania kobiet, Zajmowanie się społecznymi i ekonomicznymi konsekwencjami nietolerancji religijnej, Uznanie trzeciej płci

3. Agata Kiełczewska-DISEC, Szwecja-Zmniejszenie napięcia pomiędzy państwami mającymi dostęp do broni nuklearnej, Regulacja użycia dronów w strefach wojennych, Ustanowienie pokoju w konflikcie kurdyjsko-tureckim

4. Karolina Ludwiniak-SC,Szwecja-Kwestia autonomii narodowej, Zmniejszenie przemocy wobec muzułmanskiej grupy etnicznej Rohingya, Integracja Romów

5. Matylda Majewska-ECOSOC, Norwegia-Dyskryminacja kobiet przy zatrudnianiu,Zapewnienie adekwatnych i akceptowalnych form edukacji w krajach mniej rozwiniętych ekonomicznie, Stworzenie planu działania w celu zredukowania nierównych warunków pracy i płacy jako środka do walki z ogromnymi nierównościami w dystrybucji bogactwa

6. Justyna Mieloch-HRC, Węgry -Wolność prasy, Dyskryminacja seksualna,Zapewnienie kobietom dostępu do edukacji 

7. Julia Staryk, UN EP, Malezja-Regulacja użycia broni chemicznej, Zwalczanie zanieczyszczenia środowiska spowodowanego przez zakłady produkcyjne,Negatywny wpływ produkcji oleju palmowego na środowisko

8. Aleksandra Zyśk,UN EP, Indie-Regulacja użycia broni chemicznej, Zwalczanie zanieczyszczenia środowiska spowodowanego przez zakłady produkcyjne.

 

Serdecznie zapraszamy na fanpage SKE EuroJedynki, gdzie wkrótce pojawią się zdjęcia z naszego wyjazdu. Nie zapomnijcie polubić nas!!!

Opiekunowie SKE EuroJedynki:Elżbieta i Robert Szczepkowscy

Follow Us

 

WM Nagroda Jakości

Olsztyn - Portal Miejski

BIP

Muzyczna Scena Jedynki