Archiwum aktualności ze strony www.lo1.olsztyn.pl.

W czasie ferii uczniowie z naszej szkolnej grupy teatralnej uczestniczyli w profesjonalnie

poprowadzonych przez panie  Izabelę Mańkowską-Salik  i Agnieszkę Reimus Knezevic zajęciach warsztatowych. Nie tylko uczyli się, w jaki sposób wyzwalać i wyrażać ekspresję, dbać o dobrą kondycję, realizować zadania aktorskie, ale przede wszystkim świetnie się bawili i integrowali. Tego chyba w czasie pandemii najbardziej im brakowało.

Warsztaty stanowiły element realizowanego w naszej szkole projektu „Uczeń na miarę XXI wieku”

140412115 853547238802957 6137532010085976954 n

138062650 129468705671042 6694508482418290557 oTylko do 8 lutego istnieje możliwość zgłoszenia się do udziału w konkursie legislacyjnym organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości ,,Stwórz ustawę, zmieniaj prawo” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Każda ze szkół ponadpodstawowych może zgłosić jedną lub kilka Drużyn Legislacyjnych. Drużyny Legislacyjne mogą liczyć od 3 do 10 uczniów. Zadaniem każdej Drużyny Legislacyjnej jest przygotowanie propozycji projektu ustawy lub propozycji projektu zmiany ustawy, który mógłby zostać wprowadzony do polskiego porządku prawnego.
W konkursie wygrać można nawet do 4 tysięcy złotych❗️
Zgłoszenia wraz z projektami należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji, w tym dokumenty potrzebne do udziału w konkursie znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pod linkiem: https://www.gov.pl/.../konkurs-stworz-ustawe-zmieniaj-prawo
Zapraszamy do udziału!

Klasa 2 f wzięła udział w spotkaniu online z Laurą Greco,absolwentką IB, obecnie studentką uniwersytetu w Madrycie. Spotkanie dotyczyło jednego z przedmiotów IB- CAS,czyli kreatywność, aktywność fizyczna połączona ze zdrowym stylem życia oraz wolontariat i wrażliwość społeczna. Uczniowie obejrzeli prezentację i wysłuchali wykładu na temat wolontariatu online,mieli też możliwość zadawania pytań prowadzącej. OpenTabs to organizacja typu non-profit zajmująca się zbieraniem funduszy na walkę z ubóstwem i zmianami klimatycznymi. Zaangażowanie się w tego typu wolontariat jest dobrowolne.

W czasie ferii zimowych uczniowie i uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego  EuroJedynki  uczestniczyli w warsztatach pt. Kultura słowa. Zajęcia odbyły się w ramach projektu UE pt. "Uczeń na miarę XXI wieku." W czasie naszych spotkań skoncentrowaliśmy się na technicznym aspekcie wystapień publicznych, czyli  na emisji głosu, dykcji, modulacji,mowie ciała,płynności wypowiedzi oraz technikach relaksacyjnych. Dużo nauczyliśmy się i chcemy wykorzystać nasze umiejetności w trakcie potyczek na słowa.

Warsztaty doskonale poprowadziły panie Izabela Mańkowska-Salik  i Agnieszka Reimus Knezevic.

❤️❤️❤️Kochani❤️❤️❤️
W tych pięknych okolicznościach jakimi są Święta Bożego Narodzenia chciałbym z całego serca PODZIĘKOWAĆ PAŃSTWU za to, że zaangażowaliście się w zbiórkę na moje leczenie oraz pomagacie mi  w najgorszych chwilach mojego życia 🙏🏻❤️🌹Dziękuję, że moje zdrowie i życie nie jest Wam obojętne🙏🏻❤️ Szczególne Podziękowania Chciałbym skierować do Naszej Kochanej, Szanownej Pani Dyrektor, Jolanty Skrzypczyńskiej, wyjątkowo dziękuję mojemu przyjacielowi Jankowi Rondomańskiemu i jego Mamie oraz całej mojej klasie 2A i mojej wspaniałej wychowawczyni Joannie Śniecikowskiej.
POSIADANIE TAK WSPANIAŁYCH PRZYJACIÓŁ TO DLA MNIE  BEZCENNY DAR❤️🌹 Chciałbym również życzyć Państwu dużo, dużo ZDROWIA, bo to ono jest najważniejsze❤️❤️ ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT I ABY NASTĘPNY ROK PRZYNIÓSŁ LEPSZE DOŚWIADCZENIA❤️🎁🎄😘

Szymon Szymborski