konkurs wakacje.png

Bblioteka zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Selfie z książką” w wakacyjnym wydaniu.

Zrób zdjęcie, którym głównym motywem przewodnim jest książka oraz wakacje.

Prace prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prace zostaną ocenione przez szkolne jury. Rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu.

1.  Regulamin konkursu

2.     W konkursie mogą wziąć udział uczniowie 1LO klas 1-4.

3.     Konkurs rozpoczyna się 24.06.2022r.,

4.     Termin składania prac upływa 31 sierpnia 2022r.;

5.     Termin ogłoszenia wyników konkursu 15 września 2022 r.

6.     Prace należy przesłać pocztą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7.     Praca fotograficzna powinna być wykonana własnoręcznie przez uczestnika konkursu.

8.     Fotografia powinna nawiązywać do tematu konkursu „Selfie z książką” w wakacyjnym wydaniu.

9.     Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 prace.

10.  Pracę konkursową należy podpisać podając: imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.

11.  Dostarczenie pracy jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do pracy konkursowej na Organizatora, zgodą na jej publiczne udostępnianie (na stronie internetowej Organizatora )

12.  Autorzy zwycięskich prac zostaną poinformowani poprzez Librus lub mailowo

13.  Nagrodzone prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie szkolnej.

14.  Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

JPG4.jpg

Japonia, kraj odległy nie tylko geograficznie, ale także mentalnie i kulturowo. Kraj, który dla nas Europejczyków wciąż jest zagadką, który kojarzy nam sie z pięknymi gejszami, samurajami, magicznymi wschodami słońca i kwitnącymi wiśniami.Czy jest tak rzeczywiście? - nasz gość, Iga Klafft z kl.3c, od wielu lat pasjonatka Japonii i bibliskiego Wschodu, podjęła się wyzwania przybliżenia nam tej fascynującej kultury. W klimatycznej czytelni naszej biblioteki, mogliśmy nie tylko posłuchac o tradycjach i zwyczajach Japończyków, ale także doskonalić umiejętności w trudnej sztuce kaligrafii i origami, pod czujnym okiem naszej prelegentki.Efekty naszej pracy możecie zobaczyć na dołączonych zdjęciach. Spotkaniu towarzyszyła wystawa literatury dotyczącej Japonii oraz prac artystycznych autorstwa Igi.

JPG2.jpgzdj.5.jpgzdj9.jpgzdj.8.jpgzdj.1.jpgzdj.6.jpgzdj.7.jpgzdj.15.jpgzdj.11.jpgzdj.13.jpg

IMG-20220512-WA0003.jpgautor pracy;Weronika Szafranek kl.1b

Zapraszamy wszystkich entuzjastów sztuki do Galerii 1 .

W czytelni biblioteki jest możliwość zaprezentowania swoich prac artystycznych z dziedziny; fotografii, rysunku, malarstwa. W tym celu przygotowaliśmy dla Was dwie duże tablice, które mamy nadzieję wkrótce wypełnią  się Waszymi pracami.

Z przyjemnością zorganizujemy wystawę, która być może stanie się inspiracją dla innych uczniów.

Czekamy na Was!

Biblioteka

Z przyjemnością informujemy, że na półkach bibliotecznych pojawiły się nowości książkowe. Dzięki hojności Rady Rodziców biblioteka miała możliwośc zakupu aktualnych bestsellerów, które prezentują różnorodną tematykę i gatunki literackie.Wśród nich znajdziecie: literaturę faktu i popularnonaukową, reportaże, biograficzne, fantastykę oraz literaturę obyczajową.

Zapraszamy do biblioteki!

Kolejne grudniowe spotkanie DKK minęło w dość nietypowej atmosferze, za sprawą wyjątkowego gościa, Pani Angeliny Nunez-Cueva de Andruszkiewicz, która pracuje w naszej szkole jako nauczycielka jęz.hiszpańskiego. Z pochodzenia jest Peruwianką natomiast z zamiłowania pisarką. Podczas spotkania Pani Angelina opowiedziała nam o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami  Święta Bożego Narodzenia w Peru. Natomiast, niektórzy z nas podzielili się opowieściami i tradycjami z perspektywy własnej rodziny. Niespodzianką spotkania był wiersz, napisany specjalnie na tę okazję przez  Adę Wieczorek z kl.1b w wykonaniu samej autorki. Na koniec wspólnie udekorowaliśmy choinkę, zamiast tradycyjnych bombek, na drzewku znalazły się życzenia świąteczne, rekomendacje książkowe oraz inspirujące cytaty. Kolejne spotkanie już w styczniu.

Fotorelacja ze spotkania

poczta.wp.jpgXxY-1.jpegXxY-2.jpeg

Za nami pierwsze spotkanie Jedynkowego DKK .W klimatycznej czytelni biblioteki szkoły przy świecach i dobrej herbacie rozmawialiśmy o książkach ważnych, które nas zachwyciły ale też takich, które z konkretnych powodów nas zawiodły.Omawiane pozycje reprezentowały różne gatunki literackie; science fiction, reportaż, obyczajowe, kryminał.Pod lupą zanlazły się takie tytuły jak; "Błoto cenniejsze niż miód" Małgorzaty Rejmert, "Wyrwa"Wojciecha Chmielewskiego, "Las" Gillian Sharon, "Rok, w którym nauczyłam się kłamać" Lauren Wolk.

Kolejne spotkanie już 8 grudnia. Zapraszamy!

XxY-3.jpegXxY-4.jpeg

PHOTO-2021-11-19-13-36-58_4.jpg