Aktualności

Kolejne grudniowe spotkanie DKK minęło w dość nietypowej atmosferze, za sprawą wyjątkowego gościa, Pani Angeliny Nunez-Cueva de Andruszkiewicz, która pracuje w naszej szkole jako nauczycielka jęz.hiszpańskiego. Z pochodzenia jest Peruwianką natomiast z zamiłowania pisarką. Podczas spotkania Pani Angelina opowiedziała nam o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami  Święta Bożego Narodzenia w Peru. Natomiast, niektórzy z nas podzielili się opowieściami i tradycjami z perspektywy własnej rodziny. Niespodzianką spotkania był wiersz, napisany specjalnie na tę okazję przez  Adę Wieczorek z kl.1b w wykonaniu samej autorki. Na koniec wspólnie udekorowaliśmy choinkę, zamiast tradycyjnych bombek, na drzewku znalazły się życzenia świąteczne, rekomendacje książkowe oraz inspirujące cytaty. Kolejne spotkanie już w styczniu.

Fotorelacja ze spotkania

poczta.wp.jpgXxY-1.jpegXxY-2.jpeg

Za nami pierwsze spotkanie Jedynkowego DKK .W klimatycznej czytelni biblioteki szkoły przy świecach i dobrej herbacie rozmawialiśmy o książkach ważnych, które nas zachwyciły ale też takich, które z konkretnych powodów nas zawiodły.Omawiane pozycje reprezentowały różne gatunki literackie; science fiction, reportaż, obyczajowe, kryminał.Pod lupą zanlazły się takie tytuły jak; "Błoto cenniejsze niż miód" Małgorzaty Rejmert, "Wyrwa"Wojciecha Chmielewskiego, "Las" Gillian Sharon, "Rok, w którym nauczyłam się kłamać" Lauren Wolk.

Kolejne spotkanie już 8 grudnia. Zapraszamy!

XxY-3.jpegXxY-4.jpeg

PHOTO-2021-11-19-13-36-58_4.jpg

Nasz konkurs dobiegł końca. Zobaczcie sami jak kreatywni okazali się wasi koledzy.

Ex aequo pierwsze miejsca zajęli:

Martyna Przeradzka z klasy 3b, Maja Nykiel z klasy 2c oraz nauczyciel fizyki Sławomir Kulesza.

Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie !

XxY.jpeg Maja Nykiel kl.2C                         XxY-5.jpegSławomir Kulesza

IMG_3114.jpegMartyna Przeradzka kl.3A

Od dziś do końca listopada  możecie czytać lub słuchać 12 bestsellerów zupełnie za darmo! Wystarczy pobrać darmową aplikację Woblink i w niej zeskanować kod QR z plakatu.

Projekt plakatu Ania Sikor

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji MMBSz zapraszamy wszystkich czytelników na wspólne świętowanie.

Plan wydarzeń:

• "Literackie łamigłówki" - od 18 do 22 października w naszej bibliotece szkolnej będą dostępne quizy i krzyżówki.Będzie to doskonała okazja aby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu literatury i lektur szkolnych.
  • Konkurs fotograficzny "Sleeveface" -  dla tych, którzy lubią wyzwania i kreatywność. Opis konkursu i regulamin dostępny na stronie internetowej biblioteki.
  • Wystawa nowości bibliotecznych - w czytelni biblioteki zaprezentujemy ostatnie nowości książkowe, wśród nich odnajdziecie oczekiwane przez Was bestsellery księgarskie.
  • Konkurs fotograficzny" Z książką Ci do twarzy, przyłapani na czytaniu" Regulamin dostępny w bibliotece.

Uwaga! Nowo powstały Dyskusyjny Klub Książkowy zaprasza miłośników dobrej literatury do wstąpienia w jej szeregi.Wszystkich chętnych zapraszamy 19 października o godz.10.35 (długa przerwa) do czytelni biblioteki, na pierwsze spotkanie organizacyjne.Wystarczy, że lubicie czytać!

Czekamy na Was!