W listopadzie klasy 2b i 1f odwiedziły wyjątkową szkołę, jaką jest Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie. Miejsce szczególne, w którym przede wszystkim rządzi niczym nieskrępowana sztuka. Przekonaliśmy się o tym już na starcie, wchodząc do obiektu i klucząc korytarzami szkoły. Ściany wręcz uginają się pod ciężarami obrazów, rzeźb, zachwycając różnorodnością form, kolorami i wyobraźnią. O poziomie „plastyka” świadczy fakt, że od dwóch lat jego uczniowie zajmują pierwsze miejsca w ogólnopolskim przeglądzie rysunku, malarstwa i rzeźby. Naszą artystyczną podróż rozpoczęliśmy od zwiedzenia nowego salonu wystawowego, w którym mogliśmy podziwiać prace dyplomowe absolwentów liceum.


O pracach i ich twórcach opowiadał nam Pan Bartosz Świątecki, pracujący w liceum jako nauczyciel (znany w Polsce i na świecie twórca streetartowy). Odwiedziliśmy też pracownię ceramiki , rzeźby, grafiki komputerowej i malarstwa.
Wycieczka okazała się cennym doświadczeniem. Kontakt z żywym obrazem potrafił pobudzić dużo skuteczniej wyobraźnię niż tekst w podręczniku. Czy było warto? Przekonajcie się sami, odwiedzając salon artystyczny, który jest tuż obok, w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły.


Zachęcamy do odwiedzin!