Wszyscy wiemy, że zdrowie jest kluczową wartością w naszym życiu. Każdy mniej lub bardziej o nie dba, a na pewno powinniśmy się o nasze zdrowie troszczyć.

Dlatego też, z dniem dzisiejszym reaktywujemy w naszym Liceum projekt Szkoła Promująca Zdrowie. Reaktywujemy, ponieważ mamy już Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty za działania w poprzednich latach.

Obecnie przystępujemy do działań, mających na celu zdobycie Krajowego Certyfikatu . Zagadnienia, na których będziemy się koncentrować w najbliższym czasie dotyczą zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej. Nasze hasło na ten rok brzmi "Miej radość z ćwiczenia i zdrowego żywienia" . Liczymy, że aktywnie włączycie się w działania podejmowane przez szkołę, i czekamy na ciekawe propozycje z Waszej strony.

Na inaugurację Szkoły Promującej Zdrowie w tym roku zaprosiliśmy niewątpliwy autorytet w dziedzinie żywienia Panią prof. dr hab. Lidię Wądołowską z Katedry Żywienia Człowieka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego , która jest też absolwentem naszej szkoły.

Tytuł wykładu: Zdrowe odżywianie - od czego zacząć.