Jako Szkoła Promująca Zdrowie umożliwiamy młodzieży rywalizację sportową w niemal każdej dyscyplinie sportowej, w której uczniowie mają potrzebę uczestniczyć. Tak też jest z pływaniem.

Młodzież sama zgłosiła chęć startowania w zawodach wojewódzkich , chłopcom udało się nawet zebrać odpowiednią liczbę osób aby wystąpić w  sztafetach. Osiągnęli w tym roku ogromny sukces zajmując I miejsce drużynowo w województwie W-M.

A oto komunikat organizatora  z zawodów:

Podstawówki i ogólniaki na medal, w gimnazjach - posucha

Około 220 uczestników wystartowało w olsztyńskiej Aquasferze w czwartkowych (8 grudnia 2016r) Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu.

To najlepsze świadectwo popularności tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży. Szkoły w tym przypadku są nieodłącznym ogniwem procesu szkolenia.Zresztą w imprezie nie brakowało zawodników, którzy odnoszą już sukcesy w skali krajowej.Najbardziej prestiżową klasyfikacja mistrzostw są punktacje drużynowe, które odzwierciedlają potencjał sportowy szkoły. 

Wgrupie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie I LO Olsztyn. Rywalizację dziewcząt wygrało IV LO. Wprawdzie najwięcej punktów zebrało I LO Olsztyn, ale nie wystawiło sztafety, a był to warunek sklasyfikowania zespołu, z kolei giżyckie sztafety (I i II LO) zostały zdyskwalifikowane. Na placu boju pozostało więc IV LO Olsztyn i ono zdobyło puchar.

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety16 lat i starsi

1. IV LO w Olsztynie 132

2. I LO Olsztyn 75

3. II LO Giżycko 61

4. I LO Giżycko 57

Mężczyźni, 16 lat i starsi

1. I LO Olsztyn 144

2. IV LO w Olsztynie 142

3. II LO Giżycko 54

4. I LO Giżycko 41