Konkurs ma na celu zachęcić młodzież i pracowników szkoły oraz rodziców uczniów do pozaszkolnej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

                Podkreślamy znaczenie ruchu jako formy odreagowania stresu, sposób na relaks i lepsze samopoczucie, oraz jego wpływ na kondycję i zdrowie człowieka.

Chcemy zdopingować ludzi do opuszczenia fotela przed telewizorem i komputerem i zainteresować ich różnymi formami spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Wychodzimy z założenia, że każdy powinien poszukać swojej własnej drogi aktywności- swojej dyscypliny i intensywności.

                Można spacerować lub uprawiać nordic walking, można wykonywać marszobieg albo biegać, można jeżdzić na rowerze, rolkach, wrotkach jak również konno.

                Konkurs polega  na tym, że uczestnicy używają aplikacji Endomondo ( lub innej) do rejestrowania swojej aktywności, dołączają do grupy na Facebooku "I LO - Rusz się z Endomondo na wiosnę", i publikują tam swoje treningi. Publikują też miesięczne i 2-miesięczne zestawienia treningów.

Konkurs stwarza możliwość rywalizacji osobom czującym potrzebę konkurowania z innymi.

Osoby nielubiące rywalizacji, mogą po prostu dołączyć do zabawy i mieć satysfakcję w byciu uczestnikiem tego projektu.

Przewidujemy rywalizację w 3 grupach: uczniów, nauczycieli i rodziców. Nagrody rzeczowe przewidziane są w kategorii uczniów.

W rywalizacji porównujemy na pierwszym miejscu czas spędzony na aktywności!

Nagrodami zostaną wyróżnieni: 3 pierwsze osoby z największą liczbą godzin spędzonych aktywnie oraz wylosowane dodatkowo 4 osoby spośród uczestników zabawy.

Im więcej czasu spędzisz na aktywności tym większe szanse będą na wylosowanie nagrody.