W dniach 24-26 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Olsztyn Model United Nations 2014, czyli symulowanych obradach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tematy, które były omawiane (oczywiście w języku angielskim) to między innymi rosyjskie wojska na Ukrainie, kryzys w Iraku czy handel ludźmi na świecie. Na te trzy dni uczniowie zamienili się w ambasadorów poszczególnych krajów a całość obrad, zachowanie uczniów i ich role odzwierciedlały prawdziwe obrady ONZ . Rozmowy w komisjach toczyły się na ważne, międzynarodowe tematy. Konferencja została zorganizowana przez II LO w Olsztynie. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

W Radzie Bezpieczeństwa: Zuzanna Krupa (Chiny), Oliwia Król (Iran), Marcin Bzdyra (Rosja) oraz Adam Ciejek (Wielka Brytania), Wiktoria Rossa (Syria),
W Komisji Doradczej ds Rozbrojenia: Łukasz Michnik (Wielka Brytania),
W Komisji ds Społecznych, Humanitarnych, Kulturalnych i Pomocy Humanitarnej: Aleksandra Lipowska(Niemcy), Arleta Sobieska(Japonia), Neneh Diallo (Pakistan), Magdalena Kawka(Meksyk), Zofia Walska(Wielka Brytania) oraz Jakub Złotkowski(Australia),
W Komisji ds Gospodarczych i Społecznych: Monika Adamowska(Meksyk), Monika Sobieraj(Francja) oraz Alan Szewczak(Pakistan).
Kolejne wyzwania czekają naszych uczniów na KARMUN 2015 w Budapeszcie.

Opiekunowie SKE „ Eurojedynki”: Elżbieta i Robert Szczepkowscy

 

Kilka zdjęć z OLMUN: