28 kwietnia 2015 roku nasza drużyna w składzie: Aleksandra Lipowska 2a, Weronika Ziarek 2a, Adam Ciejek  1b, Łukasz Michnik 1b wygrała I ( oraz historyczny) TURNIEJ DEBAT WARMIŃSKO-MAZURSKICH. W nagrodę pojadą na studyjny wyjazd do Brukseli.
 
I WARMIŃSKO-MAZURSKI TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH
 
28 kwietnia 2015 odbył się pierwszy i można by napisać historyczny Warmińsko-Mazurski Turniej Debat Oksfordzkich. Nasz dream team w składzie: Aleksandra Lipowska 2a, Weronika Ziarek 2a, Adam Ciejek 1b oraz Łukasz Michnik 1b zajął I miejsce i w nagrodę pojedziemy na wyjazd studyjny do Brukseli.
A jak wyglądała droga drużyny na szczyt? W grupie A znalazły się : ZSO nr 1(czyli II LO), LO z Bartoszyc i my. W grupie B znalazły się: III LO z Olsztyna, ZSO z Ornety, ZS z Bartoszyc oraz ZSL z Rucianego-Nidy. W pierwszej debacie naszej grupy wypadło nam się zmierzyć z drużyną II LO. Teza debaty to: Suwerenna Ukraina, to warunek suwerenności Polski. Losowanie stron zawsze miało miejsce 15 minut przed debatą, w pierwszej potyczce broniliśmy tezy. Wynik? 14:15 dla II LO-wyrównaną debatę przegraliśmy jednym punktem technicznym. Kolejnym przeciwnikiem był ZS z Bartoszyc, teza debaty to: Prawo weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ powinno zostać zniesione. W tej rundzie ponownie udowadnialiśmy tezę i zrobiliśmy to z wynikiem 16:14 dla nas-byliśmy już w półfinale!
Z naszej grupy wyszliśmy z drugiego miejsca i w półfinale zmierzyliśmy się z najlepszą drużyną grupy B, czyli ZSO z Ornety. W półfinale obaliliśmy tezę: Organizacja międzynarodowych imprez sportowych przynosi państwu więcej kosztów niż korzyści. Wynik debaty to 18:10 dla nas, ale nie było łatwo, o nie.
Teraz czekał nas finał...jak się okazało ponownie z drużyną II LO! Na drodze do zwycięstwa zostało nam udowodnienie jeszcze tylko jednej tezy: Utworzenie powiatów było błędem. Można by się pokusić o stwierdzenie, iż było to starcie gigantów...które wygraliśmy 18:10. Nasza radość nie miała granic!!! Gratulacje, nagrody, dyplomy, wywiady, zdjęcia, uściski rąk... a w przyszłości... kto wie, wizyty w zakładach pracy...;)))
Bardzo dziękujemy naszej Pani Dyrektor Jolancie Skrzypczyńskiej za wsparcie i obecność na turnieju.
Podziękowania należą się również wiernej drużynie kibiców w składzie: Milena Lewandowska i Wiktoria Rossa 1a, Zofia Walska 1b, Oliwia Król 1c, Monika Adamowska, Magdalena Gozdon, Monika Sobieraj i Aleksandra Stankiewicz 1d, Natalia Wajler 2a oraz Neneh Diallo i Aleksandra Romanowicz 2b.
Nagrodę główną ufundowała Pani Europoseł Profesor Barbara Kudrycka, organizatorami turnieju byli: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Pałac Młodzieży. Patroni honorowi to: Prezydent Miasta Olsztyna, Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Inni partnerzy to English Perfect, Grupa EPL Profesor Barbara Kudrycka oraz Związek Stowarzyszeń Razem w Olsztynie. Patron medialny to Radio Olsztyn a wsparcie turnieju to Projekty Edukacyjne z Poznania z głównym koordynatorem Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich- Panem Janem Piosikiem na czele. 
 
 
 SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!
 
Opiekunowie SKE EuroJedynki:
 
Elżbieta i Robert Szczepkowscy